• Bierzemy udział w akcji "Żonkile"

          • Uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkola przystąpili do akcji „Żonkile”, która upamiętnia 81. już rocznicę powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Aby uczcić pamięć bohaterów tamtych wydarzeń 19.04 uczniowie przypięli do ubrań papierowe żonkile.

             

          • Wyniki wojewódzkiego etapu konkursu „Wyrok na ziemiaństwo – 80 lat od komunistycznej reformy rolnej”

          • „Wyrok na ziemiaństwo – 80 lat od komunistycznej reformy rolnej” to temat konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków, Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Fundację im. Zofii oraz Jana Włodków w Krakowie. Konkurs jest realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, towarzyszą mu konferencje wojewódzkie i warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów.

            W etapie wojewódzkim Konkursu uczestnicy lub zespoły uczestników mieli za zadanie przygotować prace konkursowe przedstawiające historię dworów i ich właścicieli, ich działalności gospodarczej i edukacyjnej, oraz ich dalsze dzieje po komunistycznej reformie rolnej w wybranej kategorii: praca pisemna lub praca mutlimedialna.

            Uczniowie naszej szkoły klasy 7SP w składzie: Weronika Chmiel, Adrian Kobyłecki, Maciej Saja, Szymon Rędzia przygotowali pracę multimedialną  pod kierunkiem nauczyciela historii nt. Teresy i Seweryna Dolańskich  byłych właścicieli pałacu i majątku w Nowym Grębowie. Uczniowie zwyciężyli w kategorii praca multimedialna na etapie konkursu wojewódzkiego zajmując I miejsce. Tym samym zostali zakwalifikowani do ogólnopolskiego etapu, który odbędzie się 7 czerwca 2024 r. w Instytucie Pamięci Narodowej w Krakowie. Serdecznie gratulujemi i życzymy kolejnych sukcesów!

            Poniżej link do oficjalnej strony internetowej Instytutu Pamięci Narodowej

          • Podziękowania dla strażaków OSP w Wydrzy

          • Serdecznie dziękujemy strażakom OSP w Wydrzy, w szczególności Panu Pawłowi Rutyna i Panu Radnemu Januszowi  Nieradka za pomoc w przycięciu gałęzi na szkolnym placu zabaw oraz za prace porządkowe.

            Dyrektor ZSPiP w Wydrzy Radosław Grębowiec

             

          • Gminne eliminacje OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

          • 11 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który w tym roku odbył się w szkole podstawowej w Zabrniu. OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

            Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w dwóch kategoriach wiekowych:

            I Grupa:

            - Wilk Oliwia kl. II

            - Gorczyca Patryk kl. IV

            II Grupa:

            - Kobyłecki Sebastian kl. V

            - Kobyłecki Adrian kl. VII

            - Rędzia Szymon kl. VII

            Najlepszą spośród naszych uczniów okazała się najmłodsza uczestniczka – Oliwka Wilk, która zajęła wysokie 4 miejsce.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach OTWP.

          • Gminne eliminacje „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

          • W dniu 8.04.2024 r. odbyły się gminne eliminacje „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

            I grupa: Maja Galek, Magdalena Saja, Sebastian Kobyłecki, Alan Dul

            oraz

            II grupa: Adrian Kobyłecki, Maciej Saja, Szymon Rędzia.

            Z przyjemnością możemy ogłosić, że grupa II zajęła 1 miejsce w gminnych eliminacjach! Niestety w tym roku termin eliminacji powiatowych zbiegł się z terminem wyjazdu uczniów na „Euroweek”, w związku z czym nasi uczniowie nie będą mogli wziąć udziału w konkursie na szczeblu powiatu.

            Wśród wszystkich uczestników konkursu nalepszy okazał się Adrian Kobyłecki.

            Uczestnikom serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z racji przerwy świątecznej w szkole obchodziliśmy go w środę 3 kwietnia.

            Dzień ten został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Zajęcia i ćwiczenia przeprowadzone podczas lekcji miały na celu przybliżyć uczniom zagadnienia związane z autyzmem. Symbolem solidarności z osobami zmagającymi się z zaburzeniem jest dominujący kolor niebieski, który wyrażono zarówno na plakatach, jak i w ubiorze.

          • Robimy papier z makulatury - zajęcia dla uczniów na lekcji techniki

          • W ramach realizacji jednego z zadań programu „Klasa z drewna” uczniowie klasy V na lekcji techniki wykonali własnoręcznie papier z makulatury.

            Głównym celem projektu było poznanie możliwości ponownego wykorzystania makulatury. Uczniowie zapoznali się z terminologią, właściwościami różnych rodzajów papieru oraz podjęli się wyzwania w postaci wykonania eksperymentu - masy papierowej.

            Efekty prac dostępne są w galerii zdjęć poniżej.

          • Zakończenie akcji charytatywnej dla Domu Dziecka "Podleśna Przystań"

          • Członkowie samorządu uczniowskiego wraz z pomocą Pani Anny Górz zorganizowali zbiórkę dla dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli „Podleśna Przystań” pod nazwą: „Zrób wielkanocny koszyczek razem z nami”.

            Uczniowie oraz przedszkolaki napełnili nasze kosze potrzebnymi produktami, a dzięki loterii, którą zorganizowała Pani Anna Wrońska zebrano dodatkowo kwotę 350 zł, za którą kupiono w aptece środki farmakologiczne: witaminy, syropy, plastry opatrunkowe oraz leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla najmniejszych mieszkańców domu dziecka.

            Na loterię dzieci mogły przynieść swoje zabawki, pluszaki, książki, gry, którymi już się nie bawią, a następnie wymienić je na inne za losy w wysokości 2 zł. Loteria odbyła się 22.03.2024 r. na korytarzu szkolnym i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem uczniów i przedszkolaków, że już po godzinie zostały sprzedane wszystkie losy.

            Za wszelką pomoc w zbieraniu fantów na loterię, zakupione losy oraz rzeczy włożone do koszyczka serdecznie dziękujemy.

            Dziękujemy również właścicielom Apteki z Grębowa: Panu Dominikowi i Beacie Szewc, którzy wsparli rzeczowo naszą akcję dokładając część środków farmakologicznych oraz udzielili rabatu na zakupione leki.

            W dniu 25.03.2024 r. wszystkie zgromadzone dary zostały zawiezione do Domu Dziecka, w którym mieszka 14 wychowanków w wieku od 10 miesięcy do 19 lat. Dodatkowo uczniowie kl. IV- VIII samodzielnie wykonali kartki z życzeniami dla dzieci mieszkających w „Leśnej Przystani”.

            Warto pomagać, bo przez to wszyscy czujemy się lepsi. Liczymy na powtórkę w przyszłości.

          • Konkurs na najpiękniejszą wielkanocną palmę

          • 24 marca odbył się w Grębowie konkurs na najpiękniejszą wielkanocną palmę. Było pięknie, kolorowo i świątecznie. Nie zabrakło również barwnej palmy – przedstawicielki naszego przedszkola, wykonanej przez Panią Małgorzatę Matykę i Panią Agnieszkę Tonderys. Paniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

          • Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

          • 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa, zwanego też Dniem Kolorowej Skarpetki. Tego dnia ubieramy dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z prezentacją, która miała przekazać dzieciom kim są osoby z Zespołem Downa, nauczyć empatii, uwrażliwić na różnorodność, uświadomić, że każda osoba bez względu na chorobę, którą została dotknięta, jest wyjątkowa. Podobne zajęcia przeprowadzono także w grupach przedszkolnych. Na sali gimnastycznej odbył się bieg w kolorowych skarpetkach. Nie mogło tez zabraknąć kolorowania skarpetek przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca jak co roku pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonali piękne marzanny, które zostały spalone na znak odejścia zimy. Podczas spaceru w pobliżu szkoły można było zaobserwować pierwsze oznaki wiosny, w tym bciana. Przedszkolaki również wybrali się na wiosenny pochód z kolorowymi kwiatami i swoimi marzannami głośno śpiewając piosenki o Pani Wiośnie.

            Podczas zajęć uczniowie oraz dzieci z przedszkola w swoich salach uczestniczyli w grach i zabawach związanych z pierwszym dniem wiosny. Nie zabrakło rywalizacji podczas zabaw drużynowych.

          • Dalsze losy naszych ścieków - wycieczka do Oczyszczalni Ścieków Komunalnych w Grębowie

          • 12 marca uczniowie klas I-III odwiedzili Oczyszczalnię Ścieków Komunalnych w Grębowie. Wyjazd to jeden z punktów realizacji programu „Klasa z Drewna”.  Rozbudowa oczyszczalni w latach 2022-2023 miała na celu unowocześnienie obiektu i poprawę komfortu życia mieszkańców gminy. Uczniowie mogli zwiedzić zakład i zdobyć wiedzę o dalszych losach naszych ścieków oraz zapoznać się z kolejnymi etapami oczyszczania wody.

            Dzięki tej wycieczce uczniowie uzmysłowiły sobie, jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie oraz, że działalność człowieka może mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

            Serdecznie dziękujemy Panu kierownikowi zakładu Grzegorzowi Bień za oprowadzenie po oczyszczalni i przybliżenie funkcjonowania zakładu!

          • "Zrób koszyczek wielkanocny razem z nami" - zbiórka dla Domu Dziecka "Podleśna Przystań"

          • Samorząd Szkolny organizuje zbiórkę wielkanocną dla Domu Dziecka w Stalowej Woli „Podleśna Przystań”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i prosimy o pomoc w zapełnieniu koszyczka wielkanocnego smakołykami. Mile widziane także chusteczki nawilżające, witaminy C, D3, leki przeciwgorączkowe, soki, itp. Za okazane serce serdecznie dziękujemy!

          • Wyjazd do kina - bajka pt. "Zagadka Klary Muu"

          • 12 marca dzieci z przedszkola oraz uczniowie, którzy uczęszczają do Placówki Klubowej w Wydrzy,  w ramach nagrody za uczestnictwo w styczniowych Jasełkach zorganizowanych w Domu Ludowym, wyjechali do kina. Wycieczka autokarem już sama w sobie była atrakcją dla najmłodszych, a bajka pt. „Zagadka Klary Muu” okazała się bardzo zabawna i interesująca. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Grębów Kazimierzowi Skóra za zasponsorowanie atrakcji oraz organizatorom wyjazdu!

          • Dzień Kobiet

          • 8 marca zgodnie z tradycją świętowaliśmy Dzień Kobiet. Wszyscy Panowie, ci mali i ci więksi sprawili, że każda z kobiet poczuła się wyjątkowa! Chłopcy stanęli na wysokości zadania i pod okiem Pani Agaty Kozimali upiekli pyszne kruche ciasteczka, a następnie poczęstowali wszystkie Panie w szkole. Nie zabrakło życzeń, drobnych upominków, kwiatów, a najmłodsze małe damy z przedszkola zaprezentowały uroczy pokaz mody na tegoroczny sezon wiosenny. Radosna atmosfera towarzyszyła cały dzień. Dziękujemy!

          • Praca projektowa na lekcji geografii

          • Paryż i Londyn to dwie światowe metropolie leżące w Europie. Oba miasta mają ogromny wpływ na globalną gospodarkę i rynek finansowy. Uczniowie klasy VI na lekcji geografii poszerzali swoją wiedzę na temat tych wielkich miast. Pracując w grupach poszukiwali informacji i ciekawostek w wielu źródłach. W podjętych działaniach wykazali się dużą kreatywności i pomysłowością. Powstały piękne plakaty zawierające merytoryczne informacje, ciekawostki oraz fotografie znanych na całym świecie atrakcji turystycznych tych miast. W finałowym dniu projektu mieli możliwość przeniesienia się wyobraźnią do Londynu i Paryża oraz degustowali wykwintne przekąski prosto z paryskich restauracji. Uczniowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły, nie tylko kulinarne, a także modowe:) Oto efekty działań:

          • Wycieczka do Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły.

          • Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły. Wycieczka była jednym z punktów realizacji projektu „Klasa z drewna”.

            Jest to muzeum przyrodnicze, traktujące o rzece Wiśle, jej środowisku, siedliskach oraz gatunkach zwierząt i roślin występujących w jej dolinie. W ten sposób Centrum propaguje wiedzę o funkcjonowaniu sieci obszarów chronionych Natura 2000, popularyzuje zasady ochrony przyrody i realizuje zadanie edukacji ekologicznej w gminie i w regionie.

            Uczniowie mogli zwiedzać sale ekspozycyjne i podziwiać terraria ze zwierzętami (jaszczurki, zaskrońce), akwaria z rybami i skorupiakami wiślanymi, przestrzenną dioramę obrazującą przekrój siedlisk Tarnobrzeskiej Doliny Wisły z preparowanymi zwierzętami i modelami roślin występującymi w polskich lasach, okazy minerałów, przekroje drzew, elementy anatomiczne zwierząt i inne eksponaty, związane ze środowiskiem naturalnym.

          • Kubusiowi Przyjaciele Natury

          • Przedszkole w Wydrzy bierze udział w XVI edycji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program realizuje tematy z zakresu zmian klimatycznych w środowisku oraz świadomości dbania o naturę poprzez segregację odpadów oraz oszczędzanie prądu. Dzieci będą mogły wykazać się w ciekawych zajęciach: oglądać materiały multimedialne, nauczyć się piosenki, wziąć udział w zabawach ruchowych oraz wykonać prace plastyczne. Na dzieciaki czekają również naklejki oraz kolorowe dyplomy :)​​​​​​​

            Szczegóły na stronie internetowej:

            https://przyjacielenatury.pl/aktualnosci/materialy-edukacyjne/

             

          • Walentynki 2024

          • Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. 14 lutego obowiązywał specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.

            Kilka dni przed Dniem Świętego Walentego z inicjatywy samorządu uczniowskiego zorganizowano pocztę walentynkową. Na korytarzu ustawiono kartonową skrzynkę, do której chętni uczniowie mogli wrzucać „walentynki” – kartki lub liściki skierowane do szkolnych sympatii (w większości własnoręcznie wykonane). Wśród obdarowanych nie zabrakło także nauczycieli i wychowawców.

            Warto zaznaczyć, że walentynkowa korespondencja wcale nie dotyczy wyłącznie zakochanych. Jest wyrazem przyjaźni, wdzięczności, serdeczności, życzliwości, okazją do skierowania miłych słów. Dzień świętego Walentego to święto, które pokazuje nam, jak bardzo ważną rzeczą w życiu człowieka jest posiadanie obok siebie drugiej osoby.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wydrzy
      • 15 811 2866
      • Wydrza 383 39-410 Grębów pow. tarnobrzeski Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych