• „Marzanna, zimowa panna,
            w słomianej sukience rozpostarła ręce.
            W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
            z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
            Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
            i porą radosną zawitaj nam wiosno!

21 marca dzieci z Przedszkola w Wydrzy przywitały wiosnę. Kolorowy kwiatowy orszak odprowadził Marzannę, której symboliczne spalenie ostatecznie zakończyło zimową porę.

21 marca to także Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa.

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do świętowania. Na lekcjach odbyły się pogadanki na temat problemów, z którymi borykają się osoby z Zespołem Downa, wyświetlono krótkie filmy, korytarz udekorowano kolorowymi skarpetkami, a na stopach uczniów i nauczycieli zagościły tęczowe kolory.

• Dzień Kobiet

• Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie Panie otrzymały serdeczne życzenia i drobne upominki.

• OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH – DZIECI ZAKWALIFIKOWANE DO PRZEDSZKOLA W WYDRZY NA ROK SZKOLNY 2023/2023

• Dyrektor ZSPiP w Wydrzy informuje, że wszystkie dzieci zgłoszone do Przedszkola na nowy rok szkolny 2023/2024 zostały zakwalifikowane. W związku z tym Rodzice proszeni są o zgłoszenie do Przedszkola w terminie:

16 marca-23 marca 2023 r.

w celu złożenia pisemnego oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola.

Wnioski znajdują się do odebrania w Przedszkolu.

Lista kandydatów zakwalifikowanych umieszczona jest na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym do szkoły oraz w szatni.

24 marca 2023 r. ogłoszona zostanie lista kandydatów przyjętych.

• Wyjazd na spektakl pt. "Ach, ta Pippi"

• 28.02 uczniowie klas I-III oraz dzieci z przedszkola ponownie wybrali się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza pt. „Ach, ta Pippi” w reżyserii Michała Hachlowskiego.

Aktorzy przedstawili ciekawą historię małej Pippi, dzięki której widzowie mogli przekonać się co znaczy i jak ważna jest tolerancja, czym jest prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Przygotowany spektakl był barwny jak włosy Pippi, pełen wesołych piosenek i projekcji multimedialnych. Dzieci powróciły z uśmiechami na twarzach, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii.