• Pasowanie na ucznia

• 27  października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektora szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Jak co roku dnia 14 paździenika świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji Pani Teresa Ciba i Pani Anna Gądek wraz ze swoimi klasami przygotowały uroczystą akademię. Było i na poważnie i do śmiechu :).

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

• Przedszkole w Wydrzy przystąpiło do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Priorytet 3.
            Placówka posiadała niewielki zbiór własnych książek, pochodzących z darowizn rodziców. Istniało zapotrzebowanie na nowości wydawnicze dla dzieci w wieku 3-5 lat z uwzględnieniem różnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat  zainteresowań i preferencji czytelniczych. Po konsultacjach z Radą Rodziców Przedszkola   w Wydrzy sporządzona została lista tytułów książek przewidzianych do zakupienia  dla placówki. Po jej zatwierdzeniu  przesłano zapytanie ofertowe do kilku księgarń. Dokonano wyboru najlepszej oferty i przystąpiono do jej realizacji.Zakupiono128 egzemplarzy kolorowych, pięknie wydanych książek i książeczek. Wśród nich znalazły się bajki, opowiadania, wydania encyklopedyczne i ukierunkowane na zdobywanie wiedzy za pomocą obrazków i grafiki. Niektóre egzemplarze wydane są dużą czcionką. Przy zakupach przewidziano także książki tłumaczone na język angielski. Placówka na bieżąco podejmuje  działania w zakresie promocji czytelnictwa poprzez głośne czytanie zakupionych pozycji, bierze udział w akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (30.09) Nowe pozycje książkowe zostały wyeksponowane na półce i w kąciku książki. Będą udostępnione dzieciom do domu. Przeprowadzono pogadankę na temat korzystania z księgozbioru przez dzieci , a na spotkaniu rodzice zostali poinformowani że Przedszkole przystąpiło do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zwrócono uwagę na  korzyści płynące z czytania  i obcowania  dzieci z książką.