• Bierzemy udział w akcji "Żonkile"

• Uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkola przystąpili do akcji „Żonkile”, która upamiętnia 81. już rocznicę powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Aby uczcić pamięć bohaterów tamtych wydarzeń 19.04 uczniowie przypięli do ubrań papierowe żonkile.

• Wyniki wojewódzkiego etapu konkursu „Wyrok na ziemiaństwo – 80 lat od komunistycznej reformy rolnej”

• „Wyrok na ziemiaństwo – 80 lat od komunistycznej reformy rolnej” to temat konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków, Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Fundację im. Zofii oraz Jana Włodków w Krakowie. Konkurs jest realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, towarzyszą mu konferencje wojewódzkie i warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów.

W etapie wojewódzkim Konkursu uczestnicy lub zespoły uczestników mieli za zadanie przygotować prace konkursowe przedstawiające historię dworów i ich właścicieli, ich działalności gospodarczej i edukacyjnej, oraz ich dalsze dzieje po komunistycznej reformie rolnej w wybranej kategorii: praca pisemna lub praca mutlimedialna.

Uczniowie naszej szkoły klasy 7SP w składzie: Weronika Chmiel, Adrian Kobyłecki, Maciej Saja, Szymon Rędzia przygotowali pracę multimedialną  pod kierunkiem nauczyciela historii nt. Teresy i Seweryna Dolańskich  byłych właścicieli pałacu i majątku w Nowym Grębowie. Uczniowie zwyciężyli w kategorii praca multimedialna na etapie konkursu wojewódzkiego zajmując I miejsce. Tym samym zostali zakwalifikowani do ogólnopolskiego etapu, który odbędzie się 7 czerwca 2024 r. w Instytucie Pamięci Narodowej w Krakowie. Serdecznie gratulujemi i życzymy kolejnych sukcesów!

Poniżej link do oficjalnej strony internetowej Instytutu Pamięci Narodowej

• Podziękowania dla strażaków OSP w Wydrzy

• Serdecznie dziękujemy strażakom OSP w Wydrzy, w szczególności Panu Pawłowi Rutyna i Panu Radnemu Januszowi  Nieradka za pomoc w przycięciu gałęzi na szkolnym placu zabaw oraz za prace porządkowe.

Dyrektor ZSPiP w Wydrzy Radosław Grębowiec

• Gminne eliminacje OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

• 11 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który w tym roku odbył się w szkole podstawowej w Zabrniu. OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w dwóch kategoriach wiekowych:

I Grupa:

- Wilk Oliwia kl. II

- Gorczyca Patryk kl. IV

II Grupa:

- Kobyłecki Sebastian kl. V

- Kobyłecki Adrian kl. VII

- Rędzia Szymon kl. VII

Najlepszą spośród naszych uczniów okazała się najmłodsza uczestniczka – Oliwka Wilk, która zajęła wysokie 4 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach OTWP.

• Gminne eliminacje „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

• W dniu 8.04.2024 r. odbyły się gminne eliminacje „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

I grupa: Maja Galek, Magdalena Saja, Sebastian Kobyłecki, Alan Dul

II grupa: Adrian Kobyłecki, Maciej Saja, Szymon Rędzia.

Z przyjemnością możemy ogłosić, że grupa II zajęła 1 miejsce w gminnych eliminacjach! Niestety w tym roku termin eliminacji powiatowych zbiegł się z terminem wyjazdu uczniów na „Euroweek”, w związku z czym nasi uczniowie nie będą mogli wziąć udziału w konkursie na szczeblu powiatu.

Wśród wszystkich uczestników konkursu nalepszy okazał się Adrian Kobyłecki.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z racji przerwy świątecznej w szkole obchodziliśmy go w środę 3 kwietnia.

Dzień ten został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Zajęcia i ćwiczenia przeprowadzone podczas lekcji miały na celu przybliżyć uczniom zagadnienia związane z autyzmem. Symbolem solidarności z osobami zmagającymi się z zaburzeniem jest dominujący kolor niebieski, który wyrażono zarówno na plakatach, jak i w ubiorze.

• Robimy papier z makulatury - zajęcia dla uczniów na lekcji techniki

• W ramach realizacji jednego z zadań programu „Klasa z drewna” uczniowie klasy V na lekcji techniki wykonali własnoręcznie papier z makulatury.

Głównym celem projektu było poznanie możliwości ponownego wykorzystania makulatury. Uczniowie zapoznali się z terminologią, właściwościami różnych rodzajów papieru oraz podjęli się wyzwania w postaci wykonania eksperymentu - masy papierowej.

Efekty prac dostępne są w galerii zdjęć poniżej.